Recepty

Rýžová kaše 3x jinak

Zveřejněno před měsícem

Naši sladkou kaši z rýže a rozinek s kokosovým mlékem můžete jíst jen tak a určitě si pochutnáte. Můžete ji však použít také jako základ a doplnit ji ovocem, ořechy a dalšími pochutinami, vznikne tak lahodná snídaně nebo svačina podle vaší momentální chuti. My vám dnes přinášíme hned tři variace, které můžete vyzkoušet.

2 porce

Rýžová kaše jako štrúdl

Rýžová kaše s granolou a ovocem

Rýžová kaše s mangem

  1. Na štrúdlovou kaši ohřejte Rýžovou kaši s rozinkami EM dle návodu a rozdělte do misek. Jablko oloupejte, nastrouhejte nahrubo a rozdělte do misek. Přidejte nahrubo nasekané ořechy, posypte skořicí a zakápněte medem.
  2. Na kaši s granolou ohřejte Rýžovou kaši s rozinkami EM dle návodu a rozdělte do misek. Posypte granolou a přidejte kompotované višně nebo jiné ovoce. Zakápněte šťávou z ovoce a podávejte.
  3. Na kaši s mangem ohřejte Rýžovou kaši s rozinkami EM dle návodu a rozdělte do misek. Mango oloupejte, odstraňte pecku a nakrájejte na tenké plátky. Plátky manga přidejte do misek, zakápněte sirupem z agáve a posypte sezamem.

Autor článku:

Karolína Kounová Roubíčková

Autorka blogu "S vášní pro jídlo".

Přečtěte si také

Vyrábíme kvalitní a zdravá trvanlivá jídla, která pomáhají lidem efektivně využít čas a nedělat kompromisy ve svém zdravém životním stylu.